| candy_6506 a întrebat:

puteti sa ma ajutati si pe mine intr-o problema; am descarcat un film si cand deschid folderul cu film, imi dispare tot de pe desktop(ma refer la iconite) si reapar dupa cateva secunde; cum sa fac sa scot filmul din calculator multumesc

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

Ce ti se intampla tie se numeste windows crash... adica exista o eroare in windows, in respectivul fisier (daca nu ma insel ai filmul de acolo sa se vada thumbail), si atunci winul se reporneste ca sa nu se strice de tot, sau pentru ca nu este in stare sa citeasca folderul respectiv...

Cauze: - un virus mic face ce vrea el pe acolo
- ti s-a bulit windowsul
Rezolvari: - reinstalarea windowsului, si instalarea unui antivirus

P. S. nu instala acum anti-virus pentru ca il strici mai rau si o pierzi poate informatii pretioase

2 răspunsuri:
| bestmusik a răspuns:

Il stergi cu shift+delete iar dupa aceea iti recomand sa-ti instalezi un antivirus actualizat deoarece ai virusi in pc...de exemplu avira e un antivirus foarte bun si gratuit.

| vipe a răspuns:

Dai fuga la magazin si cumperi Eset nod...
Dai cu antivirusul in virusi!
Iti bagi picioarele in fisierele din pc si il si formatezi!
Zici sa faci treaba buna si mai dai o fuga la magazin si ii pui si niste RAM-i, insa vrei si o placa video mai buna asa ca nu mai stai pe ganduri si pui mana pe ea!