| SufletAcadelicit a întrebat:

:đ. Am şi eu o problemă, cu vizionatul filmelor. De vreo două zile am observat că dacă încerc să deschid un film de pe un dvd, durează ceva timp, şi apoi îmi arată că are câteva secunde. mai puţin de 1 minut. Dar filmele din calculator mi le deschide normal. Azi am descărcat un film, şi am încercat să-l deschid în MpcStar, în GomPlayer, MediaPlayer Classic, BS Player, Winamp, Windows Media Player, şi toate îmi deschid filmul de 4 secunde. Iar filmul are de fapt 693 MB. Ce pot face să meargă cum trebuie? Dau fundă. Scuze de categorie. Nu ştiu dacă e ok big grin

1 răspuns:
| Adi2ro a răspuns:

2 explicatii:
1. Daca inainte iti mergeau de pe DVD aveai codecuri si acum iti lipsesc > deci trebuie sa cauti un codec pack (sunt multe pe net)

2. Daca atunci cand deschizi filmul iti apare de 4 secunde dar arata ceva de genul "To view this movie download X player" (X o denumire oarecare) atunci e 'teapa'. Te trimite pe un site, iar acel player e virus. Chiar daca are 693 de mb. happy Mai ales la filmele noi aparute, cand toate sunt CAM apare cate unu DVDrip care de fapt e fals.