| Ofiintă a întrebat:

Buna,
Recent am primit un Nokia lumia 520, si nu ma descurc cu el.
Mi-am facut cont Microsoft, net am de la wireless, si nu pot intra decat pe facebook, jocuri nu pot instala deoarece apare : Este necesara configurarea pentru familia mea, pe care trebuie sa configureze un parinte pe site-ul windowsphone.com, doar ca parintii mei nu sunt inregistrati.
Si nici pe internet explorer nu pot sa intru.
Help!

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna daca pe Microsoft ai dat varsta sub 18 ani de asta iti face asa.

| Ofiintă explică (pentru MeConstantine):

Si nu exista alta cale decat sa imi fac un alt cont de Microsoft?

| MeConstantine a răspuns (pentru Ofiintă):

Cam da

| Ofiintă explică (pentru MeConstantine):

Am putut modifica anul!

| Bogdanelu1997 a răspuns (pentru Ofiintă):

Heii cum ai putut modifica anul? eu am facut la vrajeala contul si am pus ca am 17 ani..si nu pot lua nimic din magazin

| Ofiintă explică (pentru Bogdanelu1997):

Pai, editezi setarile contului Microsoft!

8 răspunsuri:
| Fvn a răspuns:

Familia mea nu se refera la parintii tai :)). poftim aici instructiunile http://www.windowsphone.com/......ne-website

| ganduri a răspuns:

Am aceeas problema. mi.am facut cont si mi.am adaugat parinte si copil dar tot nu ma lasa. imi spune ca '' lângă numele copilului, faceți clic pe Remediați și urmați instrucțiunile pentru a accepta Condițiile de utilizare pentru Magazinul Windows Phone.'' dar eu nu am langa copil acel remediati. straight face cum sa il configurez?

| Ofiintă explică (pentru ganduri):

Http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-live/sign-in-how

Eu zic sa numai adaugi nimic, eventual o varsta peste 18 ani, dai click la accesati-va contul si iti poti edita datele de logare!