| DOLFY a întrebat:

BUNA recent mi-am instalat windows xp si nu stiu cum sa conectez internetul
FUNDa

Răspuns Câştigător
| Kalyselo a răspuns:

Apasă pe butonul Start, apoi pe Control Panel după care apasă pe Network and Internet Connections
Apasă pe Network Connections apoi selectează din secţiunea Network Tasks opţiunea Create a new connection
După ce porneşte asistentul de creare a conexiunii apasă Next
Selectează Connect to the Internet după care apasă pe Next
Selectează Set up my connection manually după care apasă pe Next
Selectează opţiunea Connect using a broadband connection that requires a user name and password după care apasă Next
Apoi scrie Net în câmpul ISP Name după care apasă pe Next
Introdu numele de utilizator şi parola de acces la Internet primite de la cei care ai net
Confirmă parola de acces la Internet apoi apasă pe Next
Selectează Add a shortcut to this connection to my desktop
Apasă pe Finish pentru a termina

| DOLFY explică (pentru Kalyselo):

Am o nelamurire la ISP name si la numele de utilizator ce trebuie sa scriu?

| Kalyselo a răspuns (pentru DOLFY):

La ISP scrii ce vrei, la nume de utilizator trebuie sa scrii numele de utilizator care ti l-au dat baietii de la net, ar trebui sa fie scris si in contractul de la net cu tot cu parola.

| DOLFY explică (pentru Kalyselo):

Bine mersi fain

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai stick, il bagi in usb si incpe instalarea singur, trebuie sa dai doar next. Daca ai prin cablu chemi pe cei de la net.

| TheDarkDragon a răspuns:

Ori suni la compania ta de net adica romtelecom sau rds, de unde ai net-ul, ma rog, ori cum ai intrat pe TPU, asa intri pe youtube si cauti acolo. Sper ca te-am ajutat.

| Skipper09 a răspuns:

I suni pe cei de la RDS sau de unde ai tu net si le spui problema.

| TheWhiteTiger a răspuns:

Si cum ai pus intrebarea asta daca n-ai net?

| Raulpop99 a răspuns:

Intri in Control Panel, apoi apesi pe Internet Connection. Apoi in stanga apare scris cu albstru Set a new internet connection. Si apoi faci ce iti cere.
Parerea mea e sa iti instalezi win 7 care e mult mai simplu... daca ai peste 1 gb memorie ram...