| Frutik21 a întrebat:

Samsung Galaxy Note 3 sau Apple Iphone 5S? funda happy

11 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Samsung Galaxy Note 3, este mai sigur.

| stlucian a răspuns:

Fara discutii Galaxy Note 3!
As putea sa-ti dau comparatii dar au facut-o altii inaintea mea. Cel mai bun argument al meu ar fi ca Samsung au reprezentanti service in mai toate orasele din tara+SO mult mai actualizat.(conectivitate/aplicatii/etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.phonearena.com/....../7984,7710

Samsung Galaxy Note 3

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Uite aici : http://gadgets.ndtv.com/apple-iphone-5s-1028-vs-samsung-galaxy-note-3-1019
Iti recomand cu incredere Galaxy Note 3.
Succes!;)

| atomescu a răspuns:

Mie unul Note 3 mi se pare destul de mare... si pe de alta parte 5s-ul pare un super telefon.

Am vazut ca s-a si ieftin destul de mult. Arunca o privire aici: http://bit.ly/1plICQ2, poate il gasesti la un pret redus, in cazul in care te hotarasti sa il cumperi.

| Catrinutza29 a răspuns:

Iphone 5s e destul de scump deci daca vrei sa te lauzi cu un telefon ia-ti iphone 5 s.

Toti spun ca daca Note 3 are un procesor de 2, 3 GHz e mai bun. Nu este chiar asa, depinde si de modelul de procesor-ului nu doar de frecventa acestuia. Aici este o comparatie intre 4 telefoane printre care si 5S si Note 3: http://www.youtube.com/watch?v=IKjSBYJcY4c
Primul test testeaza viteza procesorului unde la Single Core iPhone 5S bate Samsung Galaxy Note 3, iar la Dual Core bate Note 3 cu o diferenta nu prea mare, iar in al-doilea test din video telefonul care scoate cel mai mic scor este mai bun, acesta testand viteza browser-ului unde iPhone 5S bate restul terminalelor, scotand un scor de 2 ori mai bun decat Note 3.
Dupa parerea mea iPhone 5S este mai bun decat Note 3. Nu spun ca Note 3 este un telefon rau, dar parerea mea este ca 5S este mai bun.
Acum depinde si de tine si de gusturile tale, de ce iti doresti tu.

| zombie1510 a răspuns (pentru iOSi):

Am mai gasit un inteligent care zice ca are iphone si nu a pus in viata lui mana pe un note3.Compara telefoanele aici http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5665&idPhone2=5685.Nu se compara ecranul ala de jucarie cu un ecran adevarat. Sper ca ti-ai dat seama de greseli;)

Eu nu am menționat de ecran nimic... Eu am vorbit doar despre benchmark-uri. Zici că nu am pus niciodată mâna pe un Note 3? Greșești! Tu vorbești fără să știi ce fac sau ce am. Da, am testat Note 3, ba chiar am folosit si un s3 timp de un an. Deci eu am precizat și mai sus ca depinde de fiecare ce alege.

| Adrian0102 a răspuns:

Sincer mie imi place mai mult note de cat iphonul am avut si eu iphon dar 4 nu 5 s iar note am avut 2 si sincer mi-a placut mai mult samsungul daca ar fi sa imi cumpar, eu as alege Samsung Galaxy Note 3 din cate am citit este cu o clasa peste Iphone 5S. Uite aici ceva comparati: Samsung Galaxy Note 3
Memorie RAM:3 GB
Foto video:
Rezolutie camera (Mp):13Rezolutii foto:4128 x 3096Blitz
Rezolutie video:1920 x 1080
Camera secundara:2 Mp
Model Procesor:Quad CoreProcesor (MHz):2300
Tip display:Super AMOLED Full HD
Diagonala display (inch):5.7
Pret :2. 36999 Lei

Iphone 5S:
Model Procesor:A7 64-bit (coprecesor M7
Memorie RAM:1 GB
Tip display:Retina display
Diagonala display (inch):4
Rezolutie camera (Mp):8
Rezolutii foto:3264 x 2448
Rezolutie video:1920 x 1080
Camera secundara:1.2 Mp
Pret:2. 89999 Lei

Daca vrei un telefon cu un ecran mare alege note 3.

| THEboss2 a răspuns:

Eu as spune Galaxy Note 3. sper ca am fost de ajutorhee hee