| MadaMadalina a întrebat:

Buna
scuzati categoria dar am nevoie urgent

imi spune-ti va rog careva cum sa-mi activez microfonul de la casti sa mearga?

nu reusesc nicicum.ce trebuie sa fac?

dau funda

multumesc

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

-Verifica setarile programului pe care il folosesti pentru microfon.
-Asigurate ca nu au castile draci pe ele.
-Asigurate ca ai bagat mufa bine.
-Poate are placa audio ceva.
-Poate are driver-ul ceva.

| MadaMadalina explică (pentru Wehrmacht):

M-ai ametit cu atatea laughinglaughing
nu ma pricep deloc la calculatoare
mufa e bagata bine si castile sunt noi
vad eu cum fac
multumesc

| IT4Ever a răspuns:

De obicei castile au doua mufe de intrare in calculator pe culori deci daca te uiti atenta la culoare o sa vezi ca ai in spatele calculatorului niste mufe cu aceleasi culori bafta

| MadaMadalina explică (pentru IT4Ever):

Am bagat mufele
dar microfonul nu merge
cum fac sa-l activez?

| IT4Ever a răspuns:

Sunt doua posibilitati sa zic asa:
1) sa actualizezi driverele audio
2) e posibil sa fie cablul intrerupt acolo si atunci casti noi.happy

| coco4782 a răspuns:

1. In bara de start e "difuzorul" ala ( acea iconita de volum ), dai dublu-click pe ea si iti va aparea fereastra Volume Control.
2. Din bara de meniu apasa pe Options apoi pe Properties
3. Iti va aparea fereastra "Properties"
Mai jos ai o lista, "Show the following volume controls". Cauta "Microphone" si bifeaza.
4. In volume control iti va aparea si butonul de reglare al volumului la microfon, il setezi la ce volum vrei.
Cuiul verde e de la casti si cuiul Roz de la microfon.
Asigura-te ca sunt conectate corect si dupa indicatiile mele ar trebui sa-ti mearga.winking