| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac un overclock la o placa video integrata, se poate strica dupa?

Răspuns Câştigător
| EkToR a răspuns:

Nu poti face asa ceva deoarece placa V. este integrata in procesor cel mai simplu iti iei o placa video foarte ieftina si bunicica gen un 750/850 si un oc micut pe ea este suficient oricum diferenta o sa existe mai ales la trecerea de la integrata la dedicata.

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai succes mai mare sa faci cip tuning la un Trabant decat oc la o integrata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU se poate face overclock la placa video integrata, aceea este pe procesor incorporata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cand se poate face oc la o placa video integrata?

| Eu2208 a răspuns:

Nu se poate face...

| AlexCris a răspuns:

Asta doar daca ai functia xforce integrat in placa de baza, si da poti sa strici placa de baza tinand OC mai mult de 2-3 saptamani in permanenta.