| Alexandru_TimpauMircea_1989 a întrebat:

acum 2 zile stateam linistit pe calculator si deodata mi se face black screen. toate bune si frumoase am dat restart si mi-a mers dupa.am mai stat pe calculator vreo 30 min si la fel doar ca acum am dat restart si din nou black screen si nu si-a mai revenit. cand il deschid beculetul ala vrede care arata ca merge se aprinde dar cel care arata ca incarca (ALA ROSU) nu lumineaza nu clipaie nu nimic! ma gadesc daca nu s-a aras ceva prin el gen procesor sau hard disk... calculatorul are procesor AMD apu de 3.60 GHZ si placa video integrata hard disk de 1000 GB si 6 gb memorie ram il am de la eMAG am tot la el garantie dovada de plata bon fiscal tot tot tot dau funda raspunsului cel mai bun si va multumesc ca v-ati facut timp sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu ai ce sa faci. E sigilat, in garantie, nu poti umbla in el.
Suna-i, si te rezolva. Sunt seriosi. Sau cel putin intreaba-i daca te poti duce la un service local.

6 răspunsuri:
| th3end a răspuns:

Nu e de la drivere. din cate stiu beculetul rosu e de la hard disk insa daca aveai probleme la hard. totusi iti afisa BIOS-ul pe ecran. cred ca este o problema la placa video sau monitor. nu stiu ce sa zic. Daca ai placa video defecta. atunci este naspa. deoarece este integrata pe placa te baza. trebuie schimbata cu totul...

| horia2012 a răspuns:

Este in garantie, suna-i si ei te pot ajuta.
http://info.emag.ro/despre-noi/29

| horia2012 a răspuns:

Incearca totusi si dezinstaleaza driver-ul placii video. Restart si-l instalezi la loc. Eventual cauti un driver mai nou pentru placa video pe care o ai.

| Alexandru_TimpauMircea_1989 explică (pentru horia2012):

Cum ca nu pot vedea si face nimic pe calculator ca nu vad nimic

| Alexandru_TimpauMircea_1989 explică (pentru horia2012):

Mersi ma voi duce luni la ei am mai cumparat lucruri de la ei si au fost impecabili si pc-ul asta mi-au dat cu o carcasa mai frumoasa. Credeam ca il pot rezolva acasa si de asta a intrebat multumesc raspunsul tau este castigator

| horia2012 a răspuns (pentru Alexandru_TimpauMircea_1989):

Cu placere.

| horia2012 a răspuns (pentru Alexandru_TimpauMircea_1989):

Nu ai ce sa faci. E sigilat, in garantie, nu poti umbla in el.
Suna-i, si te rezolva. Sunt seriosi. Sau cel putin intreaba-i daca te poti duce la un service local.