| SergiuMunteanu a întrebat:

Bună seara. Am o centrală vailant turbotec plus de 24 kw, pe apă menajeră îmi pornește pompa la fiecare 5 min chiar dacă nu folosesc apa menajeră. Cum o pot seta să nu îmi mai pornească așa des( neavând nevoie ca apa să fie fierbinte cum îi dau drumul), menționez ca problema a apărut din cauza soției, nu știe la ce a umblat. Mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-am mai raspuns la cealaltă intrebare.
In plus iti spun sa citesti cartea tehnica a centralei. Trebuie sa scrie acolo cum remediezi problema.

| Baddboy a răspuns:

Tine apasat 3-5 secunde butonul power.
Trebuie sa se reseteze normal

| mihai69 a răspuns:

Pune soția s-o dreagă, dacă s-a priceput s-o strice.
Noi nici atât nu avem de unde ști ce a dereglat.