| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Am o centrală pe lemne Bosch cu gazeificare. Am facut focul si s-a supraincalzit, apa a ajuns la 98 grade. In acel moment ventilatorul era oprit si pompa de recirculare era oprită. Cauza a fost, asa cred, ca a fost infundat tubul de la horn sau s-a blocat pompa de recirculare. După ce s-a racit apa din centrala, ventilatorul de ardere nu mai pornește. Exista vreo protecție, mai pot sa fac ceva sau trebuie sa schimb ventilatorul? Mulțumesc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deasta e bine sa fie interzise in românia centralele sunt bombe cu ceas aia daca explodeaza e nenorocire. Cheama firma care ti a instala t o sa o verifice.

| DorinaK a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca sta la casa este treaba lui. Ptr bloc este mirifica termoficare.