| CuteGirl_6250 a întrebat:

Buna Seara!

Am o noua intrebare:
Care este cel mai bun sistem de operare internet?
-Opera
-Google chrome
-Mozilia Firefox
-sau internat explorer?
Funda!

Răspuns Câştigător
| iulyspy a răspuns:

Operalove struck eu sunt foarte multumita.Paste fericit!:*

40 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Mozilla Firefox si Google Chrome.

| Ronnix a răspuns:

Nu se numeste sistem de operare internet, ci browser web si cel mai bun este Google Chrome. (Parerea mea)
O zi buna! happy

| Dannyjj a răspuns:

"Care este cel mai bun NAVIGATOR(BROWSER)?"
Acuma spune-mi la ce te referi cand zici "cel mai bun", cel mai rapid mi se pare că este google chrome, am testat toate, chiar și safari browser, dar nu se compară nici una cu google chrome, mă refer la timpul de deschidere a browserului, de viteza de deschidere a paginilor, iar la descărcarea fișierelor, aici nu am văzut nici o diferență, depinde de fișierul ce-l descarci și de site-ul de unde descarci.

| Minks a răspuns:

Nu e sistem de operare internet, e browser.
Mie cel mai ok mi se pare Google Chrome pe care il si folosesc deoarece deschide orice tab ca si aplicatie noua. Daca se intampla ceva cu o pagina, o inchide doar pe aceea, nu le inchide pe toate. E si rapid, are o interfata draguta, nu e asa avid de resurse ca Firefox! Internet explorer e o gluma proasta, sincer!

| dorikut a răspuns:

Opera, Google Chrome si Mozilla Firefox (ca si Internet Explorer) sunt BROWSERE web, nu sisteme de operare.

Le-am incercat pe toate din lista de mai sus si chiar alte cateva pe care tu nu le-ai listat. Am ajuns la concluzia ca Mozilla Firefox este cel mai bun. Il recomand. big grin

| Andruşcă a răspuns:

Nu se numesc "sisteme de operare internet", se numesc "browsere".
Cel mai bun e Mozilla Firefox si cel mai prost e Internet explorel.

| jhonny999 a răspuns:

Din experienta mea iti recomand Browserele in ordinea urmatoare.
1 Mozilla Firefox.
2 Google Chrome.
3 Safari.
4 Opera.
5 Internet Explorer.

| .::CyBeR::. a răspuns:

Din cate am citit...toti vor sa-i dea in cap lui Internet Explorer, dar a-ti incercat I.E 9? Eu as zice ca,cam egaleaze Firefox-ul cei de la Microsoft au lucrat destul de mult la el,in fine,eu zic ca Google Chrome e foarte bun avand in vedere ca e inca in stadiul BETA, nu prea consuma resurse, in schimb mozilla ocupa foarte mult de ex: daca vreau sa intru pe Cityville mozilla firefox sare la un consum de 800mb si dupa ce ies ramane la 70-80mb consumati din RAM, in schimb la Chrome cand vreau sa intru pe Cityville sare cam pe la 600-700mb RAM consumati si dupa ce ies revine la 30mb.
P.S: Abia astept ca Google Chrome sa iasa din stadiul BETA.

| Freshh a răspuns:

Opera deoarece are si o functie de turbo in caz ca netul merge prost! Dar RECOMAND Lunascape 6, de ce? El foloseste toate cele 3 sisteme de operare, ca un 3 in 1.Deci Lunascape 6 e cel mai bun! Bafta!

| cretudaniel99 a răspuns:

Care merge mai repede e opera dar mai bun e mozila

| Helioot a răspuns:

Internet Explorel este cel mai prost, aducator de virusi. Mozilla este foarte incet si complicat laughing. Opera este destul de bun, dar nu ca Google Chrome, Windows oferint un milionde $ cred celui care il va sparge:X

| Cristian_6815 a răspuns:

Cota de piata a browser-elor pe plan mondial din februarie 2011 este urmataorea: Internet Explorer - 45, 3%, Firefox - 30, 5%, Google Chrome - 16, 4%, Safari - 5, 1% si Opera - 2%, conform StatCounter.
personal clasez detasat firefox

| sunset a răspuns:

Mozilia Firefox
(dupa parerea mea)

| MadduM a răspuns:

Măi, sincer eu folosesc Mozilla Firefox și mi se pare ok. L-am luat pe 4, ultima versiune și merge bine! Și Opera este buna(înainte pe ăsta îl foloseam) Internet Explorer se exclude din prima, merge greu, niciodata nu mi-a plăut și nici ca nu mai e la modă. Google Chrome are niște erori care mă enervează destul de mult. Pe toate le-am folosit, dar Mozilla și Opera îmi plac.

| Catta a răspuns:

Mozilla si Chrome.

| MikeZG a răspuns:

Mozilia Firefox

| cannabiss6 a răspuns:

Google Chrome. Îți spun, sunt foarte experimentat. Testat, și de toate. Chrome este, îți garantez.

| Cristinaaaa_8385 a răspuns:

Mozilla Firefox.A fost confirmat ca 100% este rapid si cel mai bun browser.Eu ti-as sugera si Lunascape 6. Eu il folosesc si sunt foarte multumita de el

| SabinaRsT a răspuns:

Internet explorer si Google chrome! sunt cele mai bune! Merg repede si au un aspect dragut!
Sper ca te-am ajutat!

| RaLuCa_7165 a răspuns:

Google Chrome dupa parerea mea:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea pe care le-ai enumerat tu sunt browsere, nu sune siteme de operare! Cel mai bun browser este Mozila Firefox! E cel mai rapid, si nu iei virusi ca si de pe celelalte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care gaseste cele mai multe rezultate e explorer dar chrom este mai finut si te intelegi mai bine cu el... fundita plz?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, eu am Mozilia Firefox, foarte bun, am avut internet explorer care e si el super bun.
Deci, Internet Explorer sau Mozilia Firefox, incearca si Google chrome.

| KingJulien a răspuns:

Dupa parearea mea toate sunt bune, dar internet explorer este cel mai bun

| Jazzooohs a răspuns:

Google Chrome si Opera. Sunt foarte rapide. Funda?batting eyelashes

| danypoli95 a răspuns:

Mozila cel mai bun si cel mai rapid

| Ionica9119 a răspuns:

Opera e cel mai bun din toate punctele de vedere [securitate, viteza etc]. Daca vrei doar viteza, iti recomand Google Chrome. Sau, daca vrei sa ''furi'' poze de pe hi5, ia Mozilla Firefox.

| Shugareala a răspuns:

-Google chrome

| mihaela_6858 a răspuns:

Google chrome love struck funda