| PublicAdmin a întrebat:

Buna seara.
Am o problema, am niste casti a4tech. au microfon. ieri imi mergeau perfect, azi nu mai merge microfonul nici pe mess, nici pe skype, nici cu test volume. cum fac?

2 răspunsuri:
| Bullweif a răspuns:

Poate sa fie problema fizica, si o rezolvi tu sau altcineva verificand firele(cu un multimetru) si cand gasesti un eventual fir intrerupt sa il repari. Ar putea fii si o problema de driver, si atunci pur si simplu ii updatezi driverul, din control panel, sau il dezinstalezi si il instalezi din nou. O zi buna!

| 0vidius a răspuns:

Vezi daca nu s-a rupt un fir sau daca mufa e bine pusa. Daca ai un fir intrerupt dezizoleazal si leaga litele intrerupte.