| LouiseGrace a întrebat:

Am o problema destul de enervanta...de ieri seara incerc intruna sa ma loghez pe messenger si imi spune ca parola este gresita, desi am avut mare grija sa o tastez corect. Trebuie sa fac doua mentiuni...nu mi-o stie nimeni si in al doilea rand,nu sunt vreo "celebritate" a zonei,astfel incat cineva sa fie interesat sa-mi sparga contul. Apoi,idul mamei,al tatei,al oricui functioneaza; in afara de al meu. Imi repeta intruna ca parola este gresita. Ah, si sunt destul de sigura ca problema vine de la sistem sau de undeva,in niciun caz ca parola ar fi gresita. Asta pentru ca,sa presupunem ca as fi tastat-o gresit. Dupa 5, maximum 6 incercari, nu trebuia sa se blocheze contul? Ba da, evident. Dar eu am incercat probabil de 50 de ori incontinuu si nu s-a intamplat nimic, ci mi-a spus incontinuu ca parola este gresita.Va sunt recunoscatoare daca cineva isi da seama care este problema si imi indica cum sa rezolv situatia asta persistenta happy Nu prea stiu nici unde sa incadrez intrebarea, va rog sa

3 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Daca-i vorba despre yahoo messenger, intra mai intai in contul de mail, dupa care incearca din nou mess-ul.

| Crucified a răspuns:

Dai si tu mah pe Am uitat parola si apoi completeaza acel formular cu intrebari si amintesteti intrebarile secrete, apoi bagi parola care ai zi tu ca scrie acolo ca este gresita, si mie mi s-a intamplat asa, eu bagam parola pe care stiam eu ca doar n-am uitat-o si am tastat fff bine dar zicea ca este gresita si apoi am complt. formularul ala si am bagat parola aia care scria acolo ca e gresita si a mers cu succes!
funda? :")

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa o schimbi. Are vreun rost sa iti bati capul cu astfel de raspunsuri si alte rezolvari?
Eu asa zic...