| romrem a întrebat:

Am o problema uriasa legata de contul meu gmail.Cineva tot incearca sa se conecteze la el (persoana respectiva chiar s-a inscris pe un site numit flirthookup folosind adresa mea de mail).Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Hmm,atunci ori o face sa te dispere ori e un pic dusa, uriunde ti-ai face cont ti se cere sa confirmi adresa de mail.fa-ti alta adresa si fa-ti transfer de contacte etc.simplu

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Schimba pass si foloseste tot ceea ce google ofera pentru securizarea contului.

| blAster85 a răspuns:

Schimba parola dar sa nu o uiti fa o parola de ex:"p1a2r3o4l5a6@ ceva mai complicat, baga si nr de telefon pe langa un email secundar ca de fiecare data cand se intampla vreo "schimbare sa iti vina sms nu email.

| romrem explică (pentru blAster85):

Nu intelegi.Persoana nu stie parola mea dar isi tot creeaza conturi folosind adresa mea de mail.

| Salontanul a răspuns (pentru romrem):

Nu-si poate crea cont cu adresa ta. Trebuie sa vina e-mail si tu sa-l confirmi. Doar n-ai facut asta, nu? Vorba celorlalti: schimba parola si baga un cont secundar sau de yahoo si un numar de telefon ca masura de siguranta.

| blAster85 a răspuns (pentru blAster85):

Editez daca nu ai facut inca nicio schimbare, ai putea pur si simplu sa mai adaugi ceva litere la email, asa cum e, sau ceva cifre.si nu ti-l fa public pe orice forum.bafta.merci de fundabig grin

| blAster85 a răspuns (pentru romrem):

Hmm,atunci ori o face sa te dispere ori e un pic dusa, uriunde ti-ai face cont ti se cere sa confirmi adresa de mail.fa-ti alta adresa si fa-ti transfer de contacte etc.simplu