| cryyysss a întrebat:

Buna seara, am si eu un monitor Monitor curbat LED VA PHILIPS 241E1SCA, 23.6", FHD, 75Hz.
problema este ca, cand intru in jocul league of legends se vede culorile faine, dar daca pun jocul in bara 5 secunde si intru iar, se schimba culori, adica devin mai spalacite laughing nu stiu de ce imi face chestia asta.
Sa fie de la mod gaming? Habar n-am, imi poate spune cineva care este problema? Ms frumos.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai setat menajare automata a culorilor.

| cryyysss explică (pentru Bula):

De unde setez?

| Bula a răspuns (pentru cryyysss):

Intra in meniul televizorului /monitorului - Setari video

| NLS a răspuns:

Specificatiile sistemului?
CPU, RAM, Video?

Pateam la fel mai demult in alt joc (din 2017) pe un sistem slab, G2020 cu 4GB RAM si GTX 650,
in timp ce pe un sistem mai puternic nu avea nici o problema.

| cryyysss explică (pentru NLS):

I5 12600k
Gtx 1650 4 gb
16 gb 3200 MHz
Ssd 250
Hard 1 tb