| Nikolassss a întrebat:

Buna seara, am un card la banca transilvania, si vreau sa aflu codul acela luan in care sa poata fi niste bani transferati ajutati~ma!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Ca sa aflii codul IBAN (ala care incepe cu RO) trebuie sa mergi la banca si sa il ceri de acolo.

Nu exista o legatura directa cu cardul de banca. Decat daca ai internet banking si te uiti pe acolo, in contul respectiv.

| suntserios a răspuns (pentru cristimihailov):

Ba are legatura si cu cardul, poti sa scoti o chitanta de la bancomat, pe majoritatea scrie ibanul

| cristimihailov a răspuns (pentru suntserios):

Asta nu stiu sa iti spun foarte clar. Nu pot verifica momentan.
Oricum, ce te faci daca contul acela este doar un cont intern de banca care nu lucreaza cu contul adevarat (trebuie facute niste verificari inainte) asa ca unele banci din ce am vazut aleg sa tina valorile intr-un cont separat, pana la validarea operatiei.

Poti garanta ca ala este contul real?