| BostanDaniel1974 a întrebat:

Buna seara, am un laptop HP nu imi mai functioneaza unitatea cd dvd scartaie face ca toti dracii. Intrebarea mea e daca iau dintr-o unitate externa Samsung pot sa o pun la laptopul meu? Mersi pentru rabdare, astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Unitatea optica trebuie sa se incadreze in dimensiunile celei inlocuite (lungime, latime, grosime).
Brandul conteaza mai putin.
Daca ai unitate optica externa, o poti folosi pe aceasta fara probleme. Pe exterior, nu in laptop.

3 răspunsuri:
| grandebgd a răspuns:

Nu cred ca iti va functiona. Poti eventual sa iti cumperi o unitate externa.

| BostanDaniel1974 explică (pentru grandebgd):

Asta Samsung e externa si merge bine deci nu pot sa o montez in laptop?

| Frank51 a răspuns:

Din cate am inteles nu iti mai functioneaza Unitatea optica. Gasesti online unitate optica la un pret decent.