| razvan101 a întrebat:

Am un telefon cu android si un card de 8GB
cardul mergea foarte bine, dar acum ceva timp.din senin se deconecta de la telefon..la intervval de 1 ora.2
(imi apare la notificari "cardul sd a fost eliminat neasteptat".
am dat un format. a mers ok o perioada, acum iar face asta. am dat format si la fel
Deci efectiv se deconecteaza din senin.
Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Incearca sa cureti contactele de pe cardul de memorie

| razvan101 explică (pentru Ax3LdeV):

Am vreo 6. ce legatura are?

| Ax3LdeV a răspuns (pentru razvan101):

Atunci nu stiu ce sa iti sapun sa faci

| Ottakringer a răspuns:

E posibil ca telefonul sa nu il mai recunoasca. Ai incercat sa il bagi pe alt telefon? Eu am unul de 16 GB. Pe Nokia asa 200 l-am bagat si facea tot asa figuri. Cand l-am pus pe F5 alta viata, nu am probleme deloc happy