| mariusraduica a întrebat:

am un televizor lcd luxor de 56 cm cu intrare usb, care nu imi citeste niciun stick sau dispozitiv conectat. doar alimenteaza cu 5 v dispozitivul, insa cand dau la media player imi spune "niciun drive detasabil nu este conectat". cand conectez tableta sau telefonul le incarca si atat iar stick-urile nu le citeste. ce as putea sa-i fac?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-l trimiti la reparat in garantie sau in afara ei. Pe garantie trebuie sa scrie ce firma il repara.

| mariusraduica explică:

L-am luat la second din Craiova, de la un depozit de calcuatoare. portul usb alimenteaza, insa nu citeste niciun stick sau telefon. nu exista vreun mod prin care sa-l activez? am vazut ca s-ar putea schimba software-ul la unele modele Samsung.