| BostanDaniel1974 a întrebat:

Buna seara, am un tv smart ZEPHIR si un telefon honor, cum pot sa loghez telefonul la tv fara cablu, prin wifi? Ce program imi trebuie la tv si ce program la telefon? Multumesc anticipat :

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca ambele sunt conectate pe acelasi router wifi ar trebui sa poti sa dai macar un cast sau screen mirroring de pe telefon catre televizor. Vezi sa fie conectate, si porneste de exemplu un video pe Youtube, daca dai pe butonul cast de la Youtube iti vede televizorul sau nu.

| BostanDaniel1974 explică (pentru antimulte):

Imi trebuie un program compatibil cu telefonul ca alfel nu merge honor s7 nu are cast pe Youtube cum as putea sa rezolv am incercat de pe google magazin nu am gasit nimic compatibil cu telefonul

| GPA a răspuns:

Conectezi televizorul la o conexiune wifi disponibilă (setări -> conexiuni și partajare date -> Ethernet (Lan/cablu) sau Wifi.
Pe telefon te conectezi la wifi.
Verifici în telefon dacă ai funcția "MirrorShare". Dacă da, pornești MirrorShare și împerechezi telefonul cu televizorul (se vor vedea în rețea). Selectezi televizorul și vei oglindi tot conținutul ecranului telefonului pe TV.

Dacă nu ai aplicație de mirroring în telefon, folosești :

https://www.google.com/......https?/url

| BostanDaniel1974 explică (pentru GPA):

Imi trebuie un program compatibil cu telefonul ca alfel nu merge honor s7