| Calinm22 a întrebat:

Bună seara, as vrea să îmi tai netul prin cablu de la Digi, daca fac asta o să trebuiască să vina cineva la mine să scoată cablul din apartament să pur și simplu merg la Digi și le zic să îmi oprească internetul și cablul o să rămână la mine in apartament?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-l taie de la usa, fara sa intre in apartament.

| mihai69 a răspuns:

Mergi la Digi și ceri rezilierea contractului. Ei vor veni la tine să ridice orice echipamente ai în custodie.
Dezactivarea se face oricum de la distanță, chiar dacă tai tu sau nu cablul, însă pentru ridicarea aparatelor, e musai să te viziteze.

| Brizbriz a răspuns:

Nu taie nimic
nu trebuie tu sa tai nimic

daca nu esti in perioada contractuala poti ori sa nu mai platesti si ti-l taie ei (netul ti-l taie imediat, iti dezactiveaza contul de pppoe, tv-ul vin si te taie de la nodul de distributie)
sau dai un telefon si din momentul ala nu mai ai contract

daca esti in perioada contractuala, v-a trebui sa platesti restul contractului, ca te folosesti de net/tv sau nu, sau te judeci in draci

| Anonimul151 a răspuns:

Tu nu ai voie să tai acel cablu de capul tău, fără să îi anunți pe cei de la Digi. Cei de la Digi, îți vor trimite o echipă, care vor tăia cablul, din apartamentul tău. Și după aceea îți vor opri netul. Cel mai probabil, cablul va rămâne la tine.

Poți sa suni sau sa mergi la un sediu pentru a face solicitarea pentru aceste lucruri. Acolo îți vor spune exact cum trebuie sa procedezi.

| alexGeorge13 a răspuns:

Mai bine tai tu cablul