| SoEasyy a întrebat:

Eu am internetul de la Akta si as vrea sa ma schimb pe Digi. O sa trebuiasca sa schimb cablul de internet?

Răspuns Câştigător
| AlleXuSS a răspuns:

Salut din cate stiu nu-ti vor lua cablul ca tu odata ce ai semnat contractul respectiv dupa 2ani* daca reziliezi contractul esti in regula ca la inceputul instalarii fibrei/cablului acesta este platit in (decursul facturilor)aceastea sunt de la stalp pana la casa ta si respectiv 10-20m de afara pana in casa in cel mai rau caz iti vor lua echipamentele!
Succes!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca renunti la Akta si nu ai doi ani decind ai facut contract cu ei plătesti mult, plus la rezilierea contractului predai echipamentul lor, router, decodor sau ce mai ai tu de la ei.

| RaduWhovian a răspuns:

Digi a cumparat Akta