| Teodora1991 a întrebat:

Buna seara.ce are daca e decodat un iphone 4s din alta tara si adus in ro? afecteaza ceva, sau?

4 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Nu afecteaza nici bateria nici nimic. Ideea e sa fie decodat astfel incat sa mearga pe retelele din Romania.

| hamas47 a răspuns:

Pai daca e deja decodat ca sa poata fi folosit pe retele rom, nu are nimic nu afecteaza nimic, e ca si cum l-ai cumpara liber de retea din magazin, dar daca l-ai cumparat codat si trebuie sa il decodezi ai doar 2 variante simple: Varianta 1: il duci la un service gsm sa il faca neverlock (varianta ce o sa te costa ceva bani nu pot sa-ti zic exact ca difera poti sa mergi sa intrebi doar poate fi intre 30-120 de euro decodatul) saaaau Varianta 2: iti cumperi un Gevey (care e un fel de cip ce vine pus pe cartela) si telefonul functioneaza la fel ca unul liber de retea doar ca in functie de reteaua in care esti sunt sanse sa ai semnalul ceva mai slabut si nu poti folosi 3g(internetul pe cartela) cu gevey'ul si te costa pana in 150 de lei maxim toata chestia asta cu geveyul

| andreihf a răspuns:

Da,bateria

| andreihf a răspuns:

Da,bateria.Astept funda!