| cos70c a întrebat:

BUNA SEARA,
ce windows se poate instala pe un Acer aspire 5250? am un windows 7 32 biti si merge tare greu

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu neaparat din cauza Windowslui merge greu. Esti cu memoria cam la limita. Depinde de cat timp il ai, dar merge greu si daca se incalzeste peste o anumita limita. Ar trebui sa pui W7 Home Premium. Cel mai bine acum este sa instalezi din nou sistemul. Dupa ce il instalezi, se pot face cateva setari ca sa mearga mai bine.

| stlucian a răspuns:

Din cate vad eu aici:

http://www.emag.ro/......EDS0TBBBM/

e destul pentru Win 7 32 biti

Poate o curatire cu cclearn si o defragmentare+o scanare full a sistemului(pentru ceva virusi)poate si un optimaizer...

Dacă doriți să executați Windows 7 pe computerul dvs., iată de ce aveți nevoie:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

| gmbod1 a răspuns:

Nici nu il mai caut pe google laptop-ul ca daca ai spus ca iti merge greu...dar trebuia sa dai o configuratie procesoru ramii placa video ..baga xp si ai terminat treaba