| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna seara de acum cateva zile am vrut sa pun un film pe dvd la laptop, problema e ca dupa ce am bagat dvd-ul nu la citit, am incercat si cu altele si tot la fel nu le citeste. Am un Toshiba windows 8 si il am de 8 luni dar pana acum a mers iar acum nu stiu ce se intampla. Oare trebuie curatat (exista ceva cd special) sau trebuie schimbat? Daca trebuie curatat de unde pot cumpara acel cd si cat costa, sau mai bine il duc la un magazin de calculatoare sa il faca acolo...credeti ca e mai bine sa il faca cineva care stie sau e usor si il pot face singura?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nimic nu tine la infinit. Capul acela care citeste cd-ul cel mai probabil s-a stricat. Nu mai poti face nimic in aceasta privinta, decat sa-ti iei alta unitate optica.

| Nelu62 a răspuns:

Laser lens cleaner. Pret 15 > 30 ron, si il poti cumpara de la magazinele de calculatoare sau online.