| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna din august anul trecut am un laptop Toshiba Windows 8, problema e ca acum nu mai merge chestia pentru cd-uri...adica bag cd-u si nu il mai citeste si asta s-a intamplat dintr-o data...nu mai pot vedea nici un film pe dvd din cauza asta, oare de la ce poate fi si daca trebuie schimbat cam cat ar costa?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu costă nimic, laptopul are garanție doi ani! Îl duci frumușel la service și se ocupă ei.

| XxBlueRosexX explică (pentru mihai69):

Pai laptopul il am din Italia...nu stiu daca aici e valabila garantia.

| mihai69 a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Firmele mari (gen HP, de exemplu) oferă garanție internațională. Uită-te pe actele cu care a venit în cutie, scrie sigur acolo. Altfel, mai bine cumperi o unitate optică externă - e mai ieftin decât să o schimbi pe cea stricată. Bine, temporar s-ar putea ca un disc (CD / DVD) de curățat lentila să ajute, dar nu e sigur.