| octav005 a întrebat:

de curand am luat o placa audio externa. Usb Multi-Channel Audio Device asa imi scrie la sunet.
am descarcat driverul dupa net, l.am deschis si am vazut ca sunt ceva setari de egalizator, efecte audio, setari 2 boxe, 4, 6 si 8.

problema este cand il deschid nu se deschide din prima, ci astept aproape 15 secunde, in acest timp se blocheaza si mouse-ul. ce am observat, am deschis task manager-ul si am vazut ca imi ia toata memoria ram, ( 16 gb) atunci cand este deschisa aceasta aplicatie.

care este problema? multumesc

9 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Ce marca este? Driverele le-ai descarcat de pe site-ul oficial al producatorului sau luate la intamplare de pe net?

| octav005 explică (pentru nicu991):

Pai am cautat un driver cu acelasi nume. da dupa net. ca nu stiu exact modelul de placa de sunet. acest driver se potriveste. si functioneaza

| nicu991 a răspuns (pentru octav005):

Poti pune link macar cu produsul respectiv?

| octav005 explică (pentru nicu991):

In privat am dat. asta e placa

| nicu991 a răspuns (pentru octav005):

Driverele de pe CD din pachet nu au functionat?

| octav005 explică (pentru nicu991):

Nu am cumparat placa de noua. am luat-o din targ.

| nicu991 a răspuns (pentru octav005):

Esti sigur ca este exact modelul pe care l-ai trimis in link? Daca da, cica are componentele interne identice cu Trust 510ex, incearca cu driverele lor.

| octav005 explică (pentru nicu991):

Nu sunt sigur

| nicu991 a răspuns (pentru octav005):

Daca poti sa-l desfaci, sa vezi ce cipuri are in interior imediat gasesti si driverele pentru el. Eventual pui o poza aici daca nu te descurci.