| nnnnnnnxc a întrebat:

Bună seara, de curând mi-am cumpărat un telefon nou (iPhone 15) și am transferat totul de pe cel vechi (iPhone 11) printr-o metodă de pe yt a funcționat bine s-a transferat totul iar acum m-am gândit să șterg toate datele de pe 11 să îl fac ca nou să nu mai rămân nimic pe el din ce este pe cel nou zis și făcut am șters totul am început de la început cu face ID, icloud, email, număr nou problema este ca eu cred ca am configurat bine Face ID ul adică pentru a debloca telefonul merge foarte bine nu are problem dar problema este pe App Store orice i-aș face nu pot să folosesc Face ID mă pune să bag mereu parola pentru a instala aplicații, am reconfigurat de 2 ori telefonul până acum l-am aprins de multe ori am șters face ID și l-am refăcut am căutat pe yt, google orice să îl pot face, am urmat toți pași și tot nu merge știe cineva dacă îl pot rezolva cumva sau a mai pățit cineva același lucru? (țin să precizez este drept nu mă pricep așa bine la iphone dar chiar am urmărit și ascultat tot ce zic oameni aceia nu cred ca este vorba sa nu fii făcut ceva bine chiar nu mai știu ce sa ii fac crying(

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai avut Iphone 11 la ce ti a trebuit iphone 15? Doar asa sa arunci banii sa fi mai cu moț? Trebuia sa ramîi cu vechiul telefon pe care il aveai, nu va mai ajunge cîte aveti, lăcomia e mare din pacate. Daca nu merge vinde l nu iti trebuie asa ceva si asa daca mergi cu el prin autobuze risti sa til fure sau la scoala risti sa il spargi sau sa ti l sparga colegii invidiosi desigur ca nu toti au bani ca parintii tai, banuiiesc ca nu ai mai mult de 15 ani deci banii tai nu există.

| nnnnnnnxc explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu înțeleg de ce sunteți așa frustrat am pus o simplă întrebare dacă știe cineva și poate să mă ajute nu vă inteleg rostul mesajului și până la urmă ce treaba au ani mei? și pe 11de ce sa îl văd sa iau pe el 2000 de lei poate și mai puțin în fine vă luați de mine aiurea mă cunoașteți cumva personal? poate îl dau unu membru al familie de acea l-am și resetat comentați in necunoștință de cauză?‍♂️?‍♂️

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dat 4500 lei pe Iphone 15? Adica parintii tai au dat, doamne mare prostie au facut, ce iti trebuia un telefon de aproape 5000 de lei? Lucrezi la parlament sau ai tai sunt in guvern?

| nnnnnnnxc explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar care este problema dvs? mi-ați dat cumva dvs bani din buzunar? poate am strâns eu și a fost dorința mea Doamne ferește de așa oameni răi, și dacă lucram în parlament care era problema dvs ce telefon îmi iau eu, mai sus am specificat toată problema ca poate se găsește cineva cu același problema și mă poate ajuta vă place așa să vă luați aiurea de oameni pe internet dacă nu aveai de gând să mă ajuți cu un sfat în legătură cu problema mea legată de telefon nu văd rostul în a vă ambala așa tare