| EUSUNTGODZILLA a întrebat:

E a 3-a problema care o am cu pc-ul nou.Pe toate celelalte le-am rezolvat, insa pe asta nu pot!
Deci am cumparat o pereche de casti USB, Antec Genesis HX 55(Mouse-ul si Tastatura le am tot de la Antec, dar le folosesc fara probleme). Problemele care le am cu ele sunt:
-Nu se aud atunci cand le bag in Calculator(USB), altui prieten i s-au auzit fara drivere, driverul fiind folosit numai si numai pentru microfon.
-Atunci cand incerc sa instalez driverul, imi spune "Please connect USB PnP Sound device." desi castile sunt conectate la PC.
Vreau sa precizez, vina nu este a castilor ele mergand in celalat PC al meu.
Acestea sunt Piesele Pc-ului:
-AMD FX 6350(procesor)
-AsRock 970 Pro 3 R2.0
-4 Gb Ram frecventa 1600
-Sursa 600W
Va rog ajutor, nu sunt un expert software, asa ca va rog sa imi explicati cat mai pe intelesul meu.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Îcearcă să instalezi driverul făra a conecta caștile numai când softul îți cere asta, deoarece trebuie ă configureze portul USB în funcție de ce cuplat în el.
Deci urmezi pașii făra casca în USB până îti dă mesajul de conect...
Când primești mesajul ăsta conectezi casta în USB și dai next.
Succes

| SilverF8ith a răspuns:

As sugera ceva putin diferit.
Intai de toate unde sunt conectate Castile(Usb) in fata sau in spatele calculatorului daca ai mai multe incearca sa conectezi castile pe mufele din spate deoarece cele din fata sunt doar extensi cellor din spate si s-ar putea sa intre in conflict cu tastatura si mousul sau oricare alt dispozitiv care este conectat la USB. Instaleaza driverul pentru casti fara ele restarteaza si testeaza castile la mufele din spate fara tastatura si mous. Bafta!