| EUSUNTGODZILLA a întrebat:

E a 3-a problema care o am cu pc-ul nou.Pe toate celelalte le-am rezolvat, insa pe asta nu pot!

Deci am cumparat o pereche de casti USB, Antec Genesis HX 55(Mouse-ul si Tastatura le am tot de la Antec, dar le folosesc fara probleme). Problemele care le am cu ele sunt:

-Nu se aud atunci cand le bag in Calculator(USB), altui prieten i s-au auzit fara drivere, driverul fiind folosit numai si numai pentru microfon.

-Atunci cand incerc sa instalez driverul, imi spune "Please connect USB PnP Sound device." desi castile sunt conectate la PC.

Vreau sa precizez, vina nu este a castilor ele mergand in celalat PC al meu,iar la DEVICE MANAGER imi apar la Other Devices sau USB controllers,nu la sounds,video controllers, Driverele nu le pot instala pentru ca pentru a continua instalarea am nevoie de PnP sound device, Deci nu pot instala si apoi conecta castile.

Dau FUNDA numai daca problema este rezolvata! Multam, HRISTOS A INVIAT!

1 răspuns:
| SilverF8ith a răspuns:

NU mai fa 10 postari identice, stai doar pe una unde ti se ofera raspunsuri si sugestii apoi ofera si tu feedback daca a functionat sau nu.
Pentru ca nu exista cineva care la o problema care are 1000 de rezolvari intra si iti da direct rezolvarea!
Bafta in continuare!