| Cretu_Adrian-Ilie_2000 a întrebat:

Buna seara.In seara asta ma uitam pe net la un film si am observat ca laptopul nu mai primeste curent. Apas pe buton si se aprindea un beculet dar nu pornea.Mentionez ca bateria se descarcase.Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Conecteaza laptop-ul la priza, prin alimentatorul lui.
In momentul ce primeste curent, unul din Led-uri (de obicei cel din stanga) se aprinde.

Daca nu se aprinde nici un Led, atunci nu-ti merge alimentatorul sau ai un defect de contact undeva. Scoate-l din priza si verifica-l in alta priza. Daca tot numerge, scoate si baga inapoi fortat mufa cablului de curent care este bagat in alimentator.
In ultima instanta, daca tot nu functioneaza, du-l la un service sa incerce si cu alt alimentator.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

90% incarcatorul
10% circuitul de incarcare
poti sa iei un incarcator universal de la eMAG sau prin comanda on-line si daca asta nu iti rezolva problema sa il dai inapoi si sa te duci cu laptop-ul la service/carantie... insa daca nu mai are garantie si e ars cipul de pe circuitul de incarcare, ala cam ustura la ficati cat o sa coste sad

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa ars laptopul, e gata.