| Jokers666 a întrebat:

Salut! Aseară am scos laptopul de la încărcat și na după o durata de timp s-a dus bateria și s-a stins și dupa ce am vrut sa îl bag la încărcat, l-am bagat și când apăs butonul sa îl pornesc mi se aprinde un beculet de culoare portocalie și dacă apăs de multe ori pe buton nu se întâmplă nimic, nu pornește laptopul. Am verificat tot și încărcat totul e în regulă, nu știu ce are.

11 răspunsuri:
| Capybaraîndepresie321 a răspuns:

Cred că s-a stricat ori nu are deloc baterie.Ar trebui când o să îl mai folosești șă îl folosești numai la încărcat și după ce termini să îl mai lași un pic deschis la încarcat pană se face full și apoi să îl scoți de la încarcat și sa-l închizi

| Jokers666 explică (pentru Capybaraîndepresie321):

Da mereu îl țin la încărcat dar l am scos puțin de la încărcat

| Jokers666 explică (pentru Capybaraîndepresie321):

Și ce pot face pana la urma sa îl pot aprinde?

| Capybaraîndepresie321 a răspuns (pentru Jokers666):

Încearcă să ți apăsat butonul pană se aprinde

| Jokers666 explică (pentru Capybaraîndepresie321):

Nu se întâmplă nimic tot nu se aprinde tot apare butonul portocaliu

| Jokers666 explică (pentru Jokers666):

Și am mai pățit treaba asta dacă nu făceam nimic o zi sau doua mergea și după se aprindea dar ma tem sa nu aștept drept de degeaba

| Capybaraîndepresie321 a răspuns (pentru Jokers666):

Poți sa il duci la un specialist pentru că, cred că s-a sticat sau dacă mai e în garanție să îl dai.Ce tip de calculator adică ce marcă e?

| Jokers666 explică (pentru Capybaraîndepresie321):

E un laptop de la Acer

| Jokers666 explică (pentru Capybaraîndepresie321):

Da auzi treaba asta am mai pățit o și după o zi sau doua a pornit dar nu știu timpul de așteptare dacă merita?

| Capybaraîndepresie321 a răspuns (pentru Jokers666):

S-ar putea

| serputzz a răspuns:

Ar trebui să îl duci undeva la un om sa il dezmembreze și să îl aspire. Poate are legatuă cu supraîncălzirea laptopu-lui.