| bboy a întrebat:

Bună seara, recent am achiziționat o imprimanta EPSON l3251. Am cumpărat hârtie fotografica 230g label ocean 10 x 15 lucioasa pentru a testa calitatea de printare. Problema este ca dupa imprimare rămân urme vizibile de la sistemul de tragere a hârtiei(nu urme de cerneala) pur și simplu rotita care trage hârtia lasă urme pe hârtie(o zgârie). Menționez ca în specificații imprimanta poate funcționa cu hârtie de pana la 300 g. Credeti ca este o problema la imprimanta sa poate sa fie de la calitatea hârtiei? Fiind o hârtie mai ieftina.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca cu hartie recomandata de producator!
Daca si cu aceea hartie lasa urme, atunci du inapoi imprimanta, la vanzator!
Sa ai bonul de casa (dovada achizitionarii), precum ambalajul si toate accesoriile primite impreuna cu ptodusul!