| TheStranger a întrebat:

Buna seara TPU, am nevoie de ajutorul vostru.Acum un laptop Asus K50IJ, aveam pe el Windows 7, dar acum aproximativ 2-3 saptamani am reinstalat Windowsul.Acum am Windows Vista.
De cand mi-am bagat Vista sacadeaza de innebunesc, daca intru pe mai multe site-uri sau deschid mai multe fisiere sau foldere deodata deja se blocheaza si trebuie sa astept o vesnicie. Dar si daca intru doar pe facebook si Youtube, deja face fite si trebuie sa inchid tot Google Chrome-ul si sa-l pornesc din nou, iar dupa 15 minute iar se blocheaza.
Ce sa fac?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| saster a răspuns:

Problema este windows vista.asa imi facea si mie cand aveam vista. acest windows vista si windows 7 consuma foarte multe resurse din hard disk. windows 7 mai putine dar vista exagerat... trebuie sa iti schimbi windows. sau mai poate sa fie ceva... drivers (funda? big grin)