Întrebare recomandată | radusg555 a întrebat:

Buna seara TPU.
Am o problema cu o masina de spalat Indesit WITL 86 si are urmatoaera problema... am filmat sa va ajute mai mult.
Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna ce defectiune are si ce asi putea sa fac sa o repar?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RoccoSuasito a răspuns:

Cauta manualul masinii de spalat si vezi ce scrie la sectiunea de troubleshooting/probleme/anomalii. Trebuie sa scrie ce are atunci cand lumineaza ledurile. Nu stiu ce model ai. Am cautat pe net un manual de indesit si la probemele cand lumineaza ledurile scria: "Opriti aparatul si scoateti stecherul
din priza de curent, asteptati cel putin 1 min. înainte de a reporni aparatul. Daca anomalia persista, chemati Service-ul."

3 răspunsuri:
| WPP a răspuns:

Si unde este filmul?!?

| radusg555 explică:

Https://www.youtube.com/watch?v=RcjDpcTCrhM scuze cred ca am uitat sa'l pun prima data :D

| dragoshblnd a răspuns:

Am si eu aceeasi problema. Cum ai rezolvat? Multumesc anticipat