| sftb a întrebat:

Buna seara TPU am o problema ma jucam si mai aparut o reclama xxx si am dat sa imi dispara si mi-a intrat pe un site de filme porno si dupa un anunt de la politie cum ca mair fi blocat ip-ul si altele de ce oare mi-a venit acest mesaj adica m-a dus pe un alt site funda si vot

Răspuns Câştigător
| Allyyyyy a răspuns:

Buna,mesajul care l-ai primit de la "ppolitie "este un virus, am patit si eu.cel mai sigur este sa iti reinstalezi windowsul, stai calma, cum am zis e virus, nu are leg cu site-urile porno neaparat.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pe internet, unele pagini publicitare sau de amenintare se deschid fara acordul nostru, atunci cand navigam pe o anumita adresa. Sunt pline site-urile de astfel de chestii, dar nu trebuie sa te sperie daca nu ti se blocheaza accesul la calculator (de un virus). Daca nu ai, instaleaza un antivirus bun, pentru o protectie corecta a sistemului de operare.

| Yellow94 a răspuns:

Nu e nevoie sa reinstalezi windowsu, pentru ca acel virus e doar pe pagina de net ( xxx) unde ai intrat tu. Nu in pc la tine, cand te blochiaza pe net dai un restart la pc si gata ( iti spun din propia-mi experienta si nu am fost nevoit sa reinstalez)

| Adrian_Cosmin_1995 a răspuns:

Buna! Cunosc problema.Ti-a intrat un virus in calculator.Iti apare pe ecran o pagina pe care nu poti sa ii faci nimic in care e precizat ca e de la politie dar e un virus.Asa ca sa nu iti faci griji pentru astfel de pagini.Solutia : reinstaleaza windows-ul apoi activeaza un antivirius bun iti recomand urmatorul site pentru antivirius http://www.anti-virus.ro/avast-free-antivirus/ iti recomand Avast pentru o protectie eficienta a calculatorului. Spune-le si prietenilor sa nu isi faca griji pentru aceea pagina.Succes! Funda?