| Daniel1619 a întrebat:

Buna Seara TPU am si eu o intrebare putin cam comica dar e purul real! Deci peste cateva zile sora mea va primi calculator (stiu nu va mirati e mica are 8 ani ) laughing) asa si ea va primi calculator iar eu am laptop eu stau cu laptop-ul la internet prin cablu iar ea daca va primi va trebui sa aiba si ea net si na... Cum pot sa am si eu si ea net eu am cutie din aceea pentru net. Eu voi cumpara un Router Wifi si in router voi pune cablul actual de la net si cablul care il primesc cu routerul il bag in pc configurez totul adica pun parola etc si dupa aceea ma conectez cu laptopul la net e bine ce am zis sau daca aveti alte ideii va rog sa imi spuneti accept orice idee dar serioasa va rog! DAU CEL MAI MARE FUNDOIIIII! laughing) :*

8 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Puteti sa aveti 2 cabluri de internet.

| CinevaNou a răspuns:

Cred ca e prea mica pentru internet.

| sorin2407 a răspuns (pentru CinevaNou):

Acum sunt alte vremuri.Eu cand aveam 8 ani ma jucam Super Mario pe joc pe televizor si cumparam cam la fiecare saptamana o discheta cu jocuri noi care costa 1, 5 lei.

| CinevaNou a răspuns (pentru sorin2407):

Si eu ma jucam jocuri pe tv la varsta aia, dar tot nu aveai internet pe consolele alea. Adica doar gandeste-te cate tampenii poti vedea si citi pe internet. Numai intri pe un site de stiri si ajungi pe un site porno de dating sau stiri de scandal cu poze obscene.

| sorin2407 a răspuns (pentru CinevaNou):

Ai foarte mare dreptate.La fel patesc cu fratimio.Dar ce sa le faci?

| CinevaNou a răspuns (pentru sorin2407):

Ai putea sa-i instalezi un filtru web/parental control care sa blocheze toate linkurile care contin cuvinte obscene, asa macar o sa scapi de o parte din prostiile gasite pe net. Stiu ca kaspersky internet security si malwarebytes pro aveau capabilitati de genul dar erau pe bani, oricum sigur trebuie sa fie si ceva free, comodo internet security pare ca stie dar nu l-am incercat.

| sorin2407 a răspuns (pentru CinevaNou):

O sa incerc.Multumesc.

| Hexiled a răspuns:

Da corect