| dantiberiu5 a întrebat:

Buna Seara TPU! Am un laptop Acer E1-531 cumparat in luna august 2012.De ceva timp (cam 3 saptamani) touchpad-ul nu mai merge asa cum trebuie.Cand il aprind, dupa vreo 20-30 de minute cursorul incepe sa o ia razna; cand incep sa umblu pe el tremura sau se misca foarte greu si imprecis. Din ce cauza sa fie?

Răspuns Câştigător
| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Poti sa ai probleme grave cu HardDiskul, sau alte erori din calculator. Incearca sa reinstalezi windowsul sau du-te mai bine la un service. Se poate ca o piesa din laptop sa fie defecta. Sau poate dupa cele 20-30 de minute se incalzeste leptopul si incepe sa provoace o problema la o piesa din laptop, care sunt apoi urmate de altele. Daca vezi ca, calculatorul tau merge bine dar numai touchpadul face figuri dupa cele 20-30 de minute, ori este stricat touchpadul, ori este alta piesa din laptop. Du-te mai bine la service. Succes.

2 răspunsuri:
| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Sau poti sa iti cumperi un mouse separat si ai rezolvat problema, si dezactivezi touchpadul ca sa nu se miste independent. Succes.

| 1AngryMan a răspuns:

Off topic si iti dau un sfat ramai la Acer pentru ca procesarea lor este cea mai buna ( rapida ) fata de celelalte marci! de touchpad nu stiu nimic insa si eu am aceeasi problema chiar daca nu e Acer ci Asus vechi si batran si fara leduri dar nu mai ma misc cu el cum trebuie de cateva luni, cred ca au o raceala sau un virus!laughing