| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, TPU Am Windows 8.1 pro 64 biti, nu merge sa intru in store,(alte aplicati deja instalate ) vezi screenshot http://postimg.org/image/5xdq7y2dd/. cum rezolv FUNDA :)

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

laughing))). Așa pățești când:
Oprești automatic updates la instalare(crezând doar tu că Microsoft nu te prinde că activezi ilegal Windows 8, adică îl furi degeaba și te legi la cap dacă nu te doare ca românu'). Aiurea!
Omiți să îți faci cont pe sky drive
Instalezi Windows 8 cu dosu ca românu, obișnuit complet aiurea cu Windows Xp. Windows 8.1 NU e xp, deci NU trebuie tratat ca Xp-ul
Windows 8 pro? ești cumva profesionist și ai nevoie de uneltele din el sau ai confundat din nou(nu știu cum că nu seamănă nici cum) windows-urile? A se citii informațiile înnainte de a instala Windows! care sunt disponibile pe microsoft.com
Vrei să rezolvi problema?
Reinstalează Windwos-ul cum trebuie și folosind o copie legitimă. Asta o găsești pe softpedia.com de exemplu(partener Microsoft dară!)
NU mai folosii idioțenii de pe google pentru a activa ilegal Windows 8. Microsoft șite imediat că ai furat licența că-i apare licență duplicat și prin TPM va dezactiva ambele copii de windows, neștiind care din cele două e cea furată! TPM-ul NU se poate dezactiva.E mijlocu prin care Microsoft te controlează și poate sa -ți șteargă orice din calculatoru tău că prin ne-citirea licenței ce ai bifat-o de acord la instalare tocmai ți-ai dat acordu să facă asta.
Cel mai important lucru. Dacă habar nu ai să instalezi un Windows NU te băga unde nu știi.Cheamă un specialist.da specialist nu cârpaci cum găsești 90% din „depanatorii profesioniști".
Succes

| floryn1993 a răspuns (pentru DeyCj):

Multumesc de sfat dar am reusit si fara sa reinstalez win 8.1 rolling on the floor)