| Killer4Oscuro a întrebat:

Buna seara tuturor,am si eu o intrebaa la voi cine ma poate ajuta, butonul meu de la laptop ( cel cu wifi ) nu mai merge si nici beculetul nu mai imi este aprins cand il apas nu merge nu se intampla nimic, am incerat sa dau restart la pc si nimic, nu s-a intamplat absolut nimic. Va rog sa ma ajutati dau funda happy
Multumesc. happy

16 răspunsuri:
| tikylau a răspuns:

Ai instalat/dezinstalat unele programe/drivere?
Ai butonul FN langa CTRL....incearca sa apesi pe ala si pe tasta de wi-fi

| Killer4Oscuro explică (pentru tikylau):

Am incercat, si culmea wifi imi merge dar numai butonul nu mai merge si nu se mai aprinde becul

| tikylau a răspuns:

Butonul ii o tasta gen f12, f1? Sau ii o alta tasta speciala pentru wi fi? De ce ai avea nevoie de tasta daca iti merge?:d

| Killer4Oscuro explică (pentru tikylau):

Este F12 si am nevoie de el, :/
dar nu stiiu dc nu mai merge, dintr-o data nu mai merge.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Killer4Oscuro):

Pe tastatura ai un buton numit Fn mai albastru si sta pe langa tasta start apesi ala si f12 sau unde tie wifi tau

| Killer4Oscuro explică (pentru AdrenalinTm):

Dupa cum am spus mai in sus, da am incercat si acest lucru si fara nici un rezultat. toate au dat fail.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Killer4Oscuro):

Incearca sa instalezi driverele de pe cd care l-ai primit odata cu leptopul

| Killer4Oscuro explică (pentru AdrenalinTm):

Le-am reinstalat si nu s-a intamplat nimic, din nou...

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Killer4Oscuro):

L-ai dat repair la toate? si nimica! greu de crezut
ar mai fi variante
dar reinstaleaza sistemul de operare

| Killer4Oscuro explică (pentru AdrenalinTm):

Ma tot gandeam sa nu fie defect butonul

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Killer4Oscuro):

Nu e defect doar ca nu iti merge pentru wifi problema sofwere

| Killer4Oscuro explică (pentru AdrenalinTm):

Da si mi se pare amuzant un lucru, am aspirat tasatura cu aspiratorul, iar aseara dupa ce am dat repair la toate, nu mai imi merg inca 2 butoane ( cel care face poza la ecra, si cel care sterge ce doresc eu ) laughing))

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Killer4Oscuro):

Vezi daca complici lucrurilelaughingia-ti o tastatura sau cauta penet tastatura la modelul tau de laptop

| Killer4Oscuro explică (pentru AdrenalinTm):

M-am uitat si cat costa tastatura, nu mult vreo 270 lei laughing))

| tikylau a răspuns:

Intra pe
http://keyboardtester.com
si apasa pe Launch the Tester
Iti detecteaza tasta?

| Killer4Oscuro explică (pentru tikylau):

Nu,deoarece este in spaniola sad