| iulianr a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat foto second hand pana in 500 de lei pentru a ma invata. Am gasit pe OLX un Nikon D40 si cred ca ar fi bun pentru un incepator. In pret intra aparatul si obiectivul din kit (+ acumulator, incarcator si cablu de date). Vanzatorul a specificat ca acest aparat are in jur de 26000 de cadre...si aici am nevoie de ajutor. Stiti care ar mai fi durata de viata al aparatului avand in vedere acest lucru? Stiu ca e destul de riscant sa iti iei un aparat foto SH, mai ales ca este destul de vechi, dar alte aspecte (crapaturi, zgarieturi, etc.) pot sa le verific la fata locului deoarece vanzatorul este din acelasi oras si pot sa verific aparatul inainte de a-l cumpara.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Recomandarea mea e să nu-ţi iei aparete SH. Dacă vrei îţi pot face câteva recomandări de aparate, dar mai ridică puţin preţul.