| Maria290 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat foto Nikon D60 second-hand cu 500 ron, dar nu are incarcator si capac la obiectiv...Are cineva si ma poate ajuta cu o parere si daca merita banii?
Multumesc anticipat, dau funda :*

Răspuns Câştigător
| KINGPDA a răspuns:

NU MERITA NU FACE ASA CEVA. Daca vrei Nikon DSLR second hand urmareste pagina de net www.f64.ro la sectiunea aparate folosite acolo se afla sau se afla un NIKON D3000 ideal pentru un incepator in lumea DSLR, si ai si o mica garantia bon sau factura etc. Nion D3000 este mai bun ca D60 este putin mai nou aparut ( D3000), Multumesc pentru atentie, nu uita urmareste f64.ro o data la 3 zile pun aparate foto folosite si in stare buna.

| KINGPDA a răspuns (pentru KINGPDA):

NIKON D3000 folosit este in jur de 550 lei

| Maria290 explică (pentru KINGPDA):

Multumesc mut, chiar m-ai ajutat sa nu iau o decizie pripita.
Http://www.tocmai.ro/obiectiv-tamron-sp-af-17-50-2-8-xr-11340236.html De asta ce ziceti? Mentionez ca il vreau doar pentru poze de vacanta si cu prietenii la iesiri. Chiar imi dorecs un aparat dslr, dar totusi nu dispun nici de foarte multi bani momentan. M-am uitat pe acel site, dar nu este d3000, sper sa mai adauge

| KINGPDA a răspuns (pentru Maria290):

M-am uitat pe adresa pe care ai mentinonat-o, si ai vazut tipul vrea sa treaca sau a trecut pe NIKON, nu iti lua Canon ( au o limita de viata de 200.000 de poze, pe urma se strica ). M-ai asteapta urmareste pagina sau cumpara daca ai incredere de la cineva un D3000 este ff bun, poti sa faci poze in excursie si sa nu cunosti arata fotografiei pe modul AUTO sau poti sa te joci dupa ce te plictisesti sa faci poze cu macro sau artistice pe modul manual unde setezi tu tot. De aceea eu recomand DLSR-urile pentru ca atunci cand omul se plictiseste sa apese doar pe buton si sa faca imagini si vrea sa faca poze mai artistice. Cu un compact sau bridge adica acele aparate normale nu te poti juca decat cu ZOOM-ul deci o prostie. Multumesc

| KINGPDA a răspuns (pentru KINGPDA):

Oriunde un DSLR NIKON D 3000 costa in jur de 500-600 lei.

| Maria290 explică (pentru KINGPDA):

Oare ai putea sa ma anunti unde ai vazut, ca eu nu gasesc? ...as avea nevoie de el pana la sfarsitul lunii deoarece plec in vacanta...

| KINGPDA a răspuns (pentru Maria290):

Ti-am scris mai sus sa intri pe www.f64.ro
Nu am scris in romana?
In fine uita-te ca iti dau linkul ca la copiiiiii
http://www.f64.ro/aparate-foto-second-hand.html
Cauta cele Nikon ai dun D40 cu 500 lei nu este mare diferenta intre D40 si D3000, dar daca vrei mai sunt si ceva Canon ieftine tu alegi