| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Vreau sa lucrez cu limbaje de programare și am învățat Python(intermediate). Ce altceva mai cere de regula un angajator care oferă loc de munca având ca obiect programarea în Python? Nu sunt licențiat și nici student în domeniu însă am înțeles limbajul.
Va mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar nu te angajeaza nimeni fara sa stii macar un sistem de operare foarte bine (de obiecei se cer mai multe).
ce ai putea oferii tu la un concurs de angajare, odata ce afirmi asta "am invățat Python...nu sunt licențiat și nici student în domeniu însă am înțeles limbajul".
Spui ca esti nivelul "intermediate" dar nu spui cine te-a evaluat si de unde stii la ce nivel esti.
Cum dovedesti un angajator asta?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Framework-uri pentru el, ca de exemplu Django.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai sanse sa gasesti un job

| darctron a răspuns:

Nu prea găsești angajatori cu Python, in trecut poate era ok, dar pe zi ce trece, devine tot mai obsolet și vechi, e prea simplu, Python acum e numai că să înveți și să intri in lumea programării, acum toți întorc capul după java și c++ și ce-o mai fi.
eu nu știu niciunul, deși am incercat multi ani la rând sa învăț ceva, tu cum ai reușit?

| MihailDobrea53 a răspuns:

Nu prea cred ca o sa te angajeze nimeni stiind doar python, invata c#, c++, sau daca vrei du te pe partea de web developer, invata php, html, java script. Succes!