| ioanaioanaa355673382 a întrebat:

sper sa ma ajutati
Am un telefon Bluboo Maya si nu se mai aude de loc, de exemplu cand vorbesc cu cineva, eu il aud, dar nu ma aude, la fel si la video, cand incerc sa fac un video aud doar BJJJ un bajait, am citit ca poate fi de la soare, a stat mult in soare, dar mai am inca un telefon (al surorii mele) si el a stat mai mult in soare si nu are nimic, nu cred ca e de la soare
Si nu stiu ce pot sa fac
Am nevoie urgent de telefon
Va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| TurkuNellu a răspuns:

Repară microfonul. Acela e problema. Uita-te bine dacă e închis orificiul (gauricea) acea mica în partea de jos. Incerca sa o desfunzi cu o liță dar sa nu împingi prea tare. Poți sa spargi microfonul. Dacă nici asa nu merge, ți s-a ars microfonul ce se poate schimba la reparații telefoane.