| Tugui_Florin_1993 a întrebat:

Stie cineva cum dau sa-mi apara locatia la mesaje atunci cand vorbesc pe Facebook?

3 răspunsuri:
| Monika12 a răspuns:

Da...poti cauta la bara tastaturiii unde se afla emojiurile etc

| Tugui_Florin_1993 explică:

Dar vreau locatia celui cu care vorbesc, nu a mea

| DryIce a răspuns (pentru Tugui_Florin_1993):

laughing nu poti. Facebook te conecteaza la un server a lui si nu ai conexiune directa cu un terminal pc a celui cu care vorbesti in mesaje. S-a discutat mult pe tema asta si facebook a urmat acest protocol tocmai ca sa ajute oameni la intimitate. Vei vedea doar serverul de facebook atat in tracert. Poti incerca in cmd un netstat -n dar nu vei vedea mare lucru decat serverul lor din sua. Parca tinea figura pe yahoo mesenger dar de vreme ce au trecut toti de la el la facebook nu se mai poate fura ip-uri. Da pritenilor tai un site phishing pe care sa intre unde le poti vedea ip-ul. Asa fac toti. Siteul phising trebuie sa cumperi un domeniu si sa il construiesti, trebuie sa stii limbaj html si altele depinde de cat de complex faci siteul. Facebook nu are optiune de aratat ip direct cu cine vorbesti decat daca esti politia.