| SimionAlex97 a întrebat:

Ştie cineva cum pot afla adresa cuiva dacă îi ştiu numărul de telefon şi numele? Ştiu că e cam ilegal... dar chiar am nevoie urgentă. Eram un program mai vechi parcă al poliţiei care a fost oarecum furat de oameni, dar nu mai ştiu cum se numeşte. Fundiţă pentru răspuns bun!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui mana, il suni si intrebi unde sta, daca ai impresia ca e ca in filmele americane, tastezi 3 cuvinte si afli si ce a mancat la pranz te inseli

| regis a răspuns (pentru suntserios):

Mi-ai luat vorba din gura. Cel mai simplu e sa afli sunand la persoana respectiva.
Ah si sa nu uit o remarca: cica avea Politia un program, dar a fost furat de oameni... Cat umor genial in propozitia asta, pacat ca e involuntar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nr de telefon dar nu stiu adresa este din constanta asta este nr0787895253

| vatco a răspuns:

Daca ii stii numele si nr. de telefon fix este usor. daca e nr mobil e putin mai dificil.

| SimionAlex97 explică (pentru vatco):

Pot spune că îl ştiu pe cel mobil SIGUR. Ăla fix l-am luat de pe net, după ce am scris numele, dar nu ştiu cum să detectez adresa. Ceva sfaturi?

| vatco a răspuns (pentru SimionAlex97):

In primul rand cauta pe http://www.carte-telefoane.info, daca apare in lista apare si adresa..aici trebuie sa ii pui numarul de telefon fix..la mobil daca e cartela sim prepay adica nu abonament nu este nici o inregistrare pe net a adresei.mai cauta pe net baza de date a politiei. daca esti din Bucuresti o sa gasesti inregistrare dupa nume.

| SimionAlex97 explică (pentru vatco):

Apare decât Strada. Pe Stradă sunt mai mult de 300 case. Vreau localizarea directă pe hartă, numărul casei, nu strada. Nu există un program sau ceva?

| vatco a răspuns (pentru SimionAlex97):

Daca ai strada incearca sa cauti pe google numele si strada.ex Popescu Ion str.Stefan cel mare Bucuresti. Poate ai noroc si apare o inregistrare a persoanei la primarie sau o alta institutie... exista aplicatii dar nu are oricine acces.din ce localitate esti?

| SimionAlex97 explică (pentru vatco):

Există aplicaţii pe file8list care pot localiza telefoane, tracking, ceva gen?