| mateia320 a întrebat:

Buna. Stie cineva cum pot recupera poza pe care am sters-o azi din cosul de gunoi? Exista ceva program sau asa sa o recuperez?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai apucat de am scris ceva peste ele nu am mai putut recupera. altfel am reusit sa recuperez cateva fisiere cu Recuva.

Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, nu prea ai sanse.
Sistemul (Windows) are o zona pe disc pe care o foloseste pentru "manevre" temporare.
In aceea zona se afla si fisierele din Recycle Bin.
Daca pe zona fizica a discului (unde s-a aflat fisierul sters) s-a suprascris (fizic) un alt fisier, atunci cel anterior nu se mai poate recupera intreg (eventual doar partial, dar inutilizabil).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| Brizbriz a răspuns:

Pe PC recuva, dar nu iti face sperante mari, NICIODATA nu am recuperat NIMIC cu NICI un program de recuperare, si inca odata am piratat un program de 500eu si tot nu a recuperat nimic

insa, daca chiar doare serios, atunci telefon la bitdefender, au departament de recuperare de date, dar cam ustura la buzunar

| oglindasultanului a răspuns:

Pc are sistem restore dar stiu ca functioneaza cand instalezi/dezinstalezi programe, nu si cu cosu de gunoi.