| Mihaa22 a întrebat:

Buna. Stie cineva de ce nu pot gasi o persoană pe Facebook desi stiu numele si stiu sigur ca nu m-a blocat? Eram de fata cand m-a cautat pe Facebook.
Si nici eu nu am blocat persoana respectiva.
Acum 2 săptămâni imi aparea si acum nu mai apare cand ii scriu numele.
Daca intru pe alt cont, o gasesc de fiecare data.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu o mai vezi deloc, este sigur ca te-a blocat, fiindca numai in situatia aceea nu o mai poti vedea.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Fa-ti alta adresa

| SLexuS a răspuns:

Te-a blocat

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Depinde si ce browser de internet folosesti > Mozilla FireFox, Opera, Google Chrome, etc.
FaceBook are introduse noi functii valabile si pentru userii care sunt cu cont FREE in FaceBook - una din functii este > INViSiBLE, adica iti poti pune id-ul contul de FB in invizibil, nu te vede nimeni inclusiv in cautari nu apari dar poti fi contactat si vazut doar de cei care ai ai in lista de prieteni si au acceptat add sau i-ai acceptat tu, si mai poti fi gasit doar ca existi in FB doar prin cautari in Google cum ar fi exemplu cauti pe Google asa in search: facebook.com/bota.mihaela.7, ca exemplu o sa iti apara ca exista nume cu Mihaela si apar multe link-uri unde poti identifica ce te intereseaza iar sus in browser daca setectezi sa vezi doar poze - Images, o sa iti apara si poze daca persoana are puse in FB. Poti testa direct in browser-ul tau de internet daca nu te-a nlocat asa: orice browser are sus in meniu: History, apoi te duci pe: Show All History, so aici iti apare zilele, luni, etc. unde sunt toate link-urile si paginile in net pe unde ai fost - te duci aici cu 2 saptamani in urma ca data si cauti link-urile unde scrie la www -> doar Facebook si o sa gasesti si numele cautat, apoi ori copii link-ul ca sa al ai si al poti pune in browser sa vezi ca se deschide pagina aceea sau dai clik de 2 ori direct pe link in History (sau > open page in a new windows ) - daca in ambele cazuri pagina nu se deschide ori ai fost blocata ori persoana sta pe invizibil - sau browser-ul tau de internet este blocat de > Cookie sau de Telemetry functions, pentru a face REFRESH la orice tip de browser de internet se procedeaza asa: faci click pe C:\ adica pe hard-discul local si sus unde este Search scrii si cauti rand pe rand dupa urmatoarele cuvinte: cookies; cache2; Crash Reports; telemetry-pings; saved-telemetry-pings; - tot ce iti apare dupa cautare cu aceste cuvinte le stergi fiindca ele blocheaza browserele si prin astea multe alte site-uri pot spiona PC-ul indirect - (poti citi pe net ce este cu aceste > cookies si telemetry-pings din browsere), adata sterse golesti si cosul de gunoi din Windows si faci un restart de PC sau de Windows - in astfel de mod browserul tau de internet are refresh facut si poti testa din now daca acea pagina de Facebook a respectivei persoane se deschide - daca se deschide inseamna ca browser-ul de net era de vina, daca nu se deschide rezulta ce ti-am spus mai sus cu invisible sau in al doilea caz te-a blocat. Treaba cu refresh browser este indicat sa o faci o data pe saptamana ca sa ai browserul OK.

| Buzi213 a răspuns:

Ai fost blocata de persoana aceea