| lolo23 a întrebat:

Buna >:

Stiti cum pot debloca un card micro SD?

am dat formatare(card) nu stiam ce face straight face si dupa asta nu mi-l mai citea sad

si cand il pun la pc sau la aparatul foto (cu card reader) imi zice ca e blocat sad

Deci, ce pot >face?

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Probabil l-ai formatat NTFS sau ceva similar, incearca sa-l formatezi din nou in FAT.

| vigome a răspuns:

Nu se poate bloca prin formatare. Tu cu ce l-ai formatat, cu PC sau cu camera, ca sunt mai multe posibilitati de formatare(si m-ai multe mode si sisteme). Da-mi un mesaj cu mai multe date.