| Aurelian0709 a întrebat:

Am un adaptor de card "Memory Stick Duo" și când pun un card micro sd îmi zice aparatul foto ca trebuie sa reinstalez cardul. Am reîncercat și tot același lucru îmi spune. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Micro sd nu merge la adaptorul memory stick duo, astea sunt niste chesti speciale facute de Sony pentru sculele lor, iti trebuie card de Sony, nu un sd normal. adaptorul nu inseamna ca adaptaeaza orice card la acel aparat, ci adapteaza doar marimea cardului la dispozitivul la care vrei sa il folosesti

| Aurelian0709 explică (pentru mixxjim):

Intr-adevar este un aparat foto de la Sony. Sa inteleg ca nu merg adapoarele la aparatele Sony in general. Multumesc pentru ajutor, sa nu mai incerc. Trebuie sa iau un card DUO.

| mixxjim a răspuns (pentru Aurelian0709):

Da, stiu pentru ca si eu am Sony, nu mi-am dat doar cu presupusul. asta e problema cu device-urile Sony, fol doar carduri facute de ei, sa stii daca mai vrei sa-ti iei si altceva in viitor. multumesc de fundawinking

3 răspunsuri:
| mariusniq a răspuns:

Fai o resetare la card